2024 Track and Field State Championship Meets

State Track and Field Championship Graphic
  • Class A State Championship Qualifiers - Green Sea Floyds

    • Jah’Moni Alston, Tanisha Myers, Myasia Nesmith, Janyrah McLeod, – Girls 4 x 400M Relay
    • Janyrah McCleod, Tanisha Myers, Jah’Moni Alston, Myasia Nesmith, – Girls 4 x 100M Relay
    • Angelina Clark, Paris McClellan, Deyawna Senegar, Ayane Oliver, – Girls 4 x 800M Relay
    • Judah Lee, – Boys Long Jump and Triple Jump
    • Janyrah McCleod,  – Girls 100M and 400M
    • Destinee Boyd, – Girls Shot Put

     

    Class A State Championship Meet Information:

  •  

    Class AAA State Championship Qualifiers - Loris and Anyor

    • Laquashia Hardee, Loris – Girls 100M and 200M
    • Tineria Shaw, Loris – Girls Discus
    • JaMiya McLeod, Rendazia Jackson, Naqueia Stephens, LaQuasia Hardee, Loris – Girls 4 x 100M Relay
    • Austin Tanyika, Aynor – Boys Shot Put

    Class AAA State Championship Meet Information:

     


     

    Class AAAA State Championship Qualifiers: Myrtle Beach and North Myrtle Beach

      • Julian Brown, Myrtle Beach – Boys High Jump
      • Stephen Higgins, Myrtle Beach – Boys Triple Jump
      • Ashton Keith, Myrtle Beach – Boys Javelin
      • Brady Pickett, Myrtle Beach – Boys Discus
      • Micah McKiever, Myrtle Beach – Boys Javelin
      • Serenity Thomas, Myrtle Beach – Girls High Jump
      • Aaliyah Livingston, Myrtle Beach – Girls High Jump
      • Nicole Anderson, Myrtle Beach – Girls 400M Hurdles
    •  
      • Janiya Bragg, North Myrtle Beach - Girls 100M
      • Fenna Hollo, North Myrtle Beach – Girls 1600M
      • Robyn Walsh, North Myrtle Beach – Girls 3200M
      • Destinee Vereen, North Myrtle Beach – Girls Shot Put
      • Miya Clark, North Myrtle Beach – Girls Shot Put
      • Alex Beltran, North Myrtle Beach – Girls Pole Vault and Javelin
      • Kennedy Fields, North Myrtle Beach – Girls Long Jump
      • Lucy Stalvey, North Myrtle Beach – Girls Javelin
      • Elijah Lewis, North Myrtle Beach – Boys 400M
      • Ny’Ray Hannah, North Myrtle Beach – Boys 400M Hurdles
      • Syncere Jefferson, North Myrtle Beach – Boys 200M
      • Dylan Kempf, North Myrtle Beach – Boys Pole Vault
      • Jakira McCollum, North Myrtle Beach – Girls Long Jump
      • Kaden Gore, Lashaun Scott, Elijah Lewis, Syncere Jefferson, North Myrtle Beach – Boys 4 x 100M Relay
      • Lashaun Scott, Syncere Jefferson, Elijah Lewis, Jahmaurie Wilson, North Myrtle Beach – Boys 4 x 400M Relay
      • Jakira McCallum, Madison Vereen, Alasia Livingston, Janiyah Bragg, North Myrtle Beach – Girls 4 x 100M Relay
      • Fenna Hollo, Alena Lang, Lucy Stalvey, Carley Halloran, North Myrtle Beach – Girls 4 x 800M Relay

    Class AAAA State Championship Meet Information: 

     


    Class AAAAA State Championship Qualifiers: Carolina Forest, Conway, Socastee, St. James

      • Autumn Graham, Socastee – Girls Javelin
      • Ben Mothershead, Socastee – Boys 800M
      • Quadir Scott, Socastee – Boys 400M
      • Nathan Sims, Socastee – Boys 400M Hurdles
    •  
      • Micah Davis, Conway – Girls 100M
      • Myana Alston, Conway – Girls Discus
    •  
      • Finnian Mahood, Carolina Forest – Boys Long Jump
      • Ethan Hamilton, Carolina Forest – Boys Javelin
      • Miracle McLean, Carolina Forest – Girls High Jump
      • Sarah Satterfield, Carolina Forest – Girls Long Jump
      • Charles McCray, Carolina Forest – Boys 400M
      • Ethan Hammond, Carolina Forest – Boys Pole Vault
      • Carson Kwant, Carolina Forest – Boys 110M Hurdles
      • Jacob Forester, Carolina Forest – Boys 400M Hurdles
      • Jordan Smith, Miles Williams, Zayveon Winns, Charles McCray, Carolina Forest – Boys 4 x 400M Relay
    •  
      • Tyriq Gause, St. James – Boys Triple Jump and Long Jump
      • Joshua Sterling, St. James – Boys Discus
      • Connor Schwalm, St. James – Boys Shot Put
      • Oscar Hynes, St. James – Boys Pole Vault
      • Morgyn Clark, St. James – Boys High Jump
      • Kaylee Kearney, St. James – Girls Long Jump
      • Lillian White, St. James – Girls Pole Vault
      • Morgyn Clark, Tyler Pritchett, Logan Martinez, Ashton Williams Robey, St. James – Boys 4 x 400M Relay
      • Morgyn Clark, Tyler Pritchett, Logan Martinez, Ashton Williams Robey, St. James – Boys 4 x 800M Relay

    Class AAAAA State Championship Meet Information: